Prasa i media

VSHosting VSHosting w chwili obecnej jest największym świadczeniodawcą usług serwerowych w Republice Czeskiej i na Słowacji. Firma VSH powstała w roku 2006 i obecnie opiekuje się prawie 4 000 serwerów czeskich i zagranicznych (europejskich) projektów internetowych o dużym znaczeniu. Do serwerów internetowych, których eksploatację zapewnia VSHosting należą na przykład portal ČSFD.cz, duże serwery dziennikarskie, sklepy internetowe Okay, Euronics, Parfums i setki innych e-sklepów, serwery banków, ale także serwery takich firm jak Baťa lub RWE.

W grudniu 2014 firma VSHosting jako pierwsza czeska firma została przyjęta do największego węzła wymiany danych na świecie DE-CIX, w którym odbywa się największa ilość wymian pomiędzy największymi światowymi operatorami telekomunikacyjnymi (powyżej 3 500 gigabitów na sekundę, co jest około 10 razy więcej niż odbywa się w czeskim węźle danych NIX). VSHosting w ten sposób stał się pierwszą czeska firmą świadczącą usługi internetowego hostingu o zasięgu globalnym. Firma rok do roku notuje wzrost o 30% i wzrost ten nadal będzie przyspieszać także w związku z agresywną ekspansją zagraniczną w USA. Obecnie VSHosting w stanie Teksas od roku 2013 realizuje projekt z podobnym zapleczem technicznym. Kolejnym planowanym krajem ekspansji zagranicznej jest Ameryka Południowa, konkretnie Brazylia.

W roku ubiegłym (2015) VSHosting uruchomił swoje własne centrum danych ServerPark v Pradze, które pod względem standardu technologicznego jest obecnie najnowocześniejszym centru danych w Europie Środkowej. Za granica będzie operować z doskonale wyposażonego centrum danych “Datafoundry” w Austin, gdzie dane zgomadzone będą w setkach a nawet tysiącach serwerów.

Warianty logo

Pobierz: EPS PNG

Pobierz: EPS PNG

Pobierz: EPS PNG

Pakiety do pobrania

Instrukcja graficzna
Pobierz

EPS pack
Pobierz
(*.zip soubor)

PNG pack
Pobierz
(*.zip soubor)

Kontakt

Martin Moc
+420 724 724 280